O mnie

 Mam na imię Monika Anna, czyli Moanika. Jestem, oddycham, czuję, patrzę, słucham, dotykam, smakuję, wącham i... zachwycam się Życiem.

Kocham nieba. Robię niebu dziesiątki zdjęć o każdej niemal porze i w przeróżnych miejscach.  

Tańczyłam salsę. A teraz nadchodzi czas tanga i mężczyzny, z którym je będę tańczyć. 

Ale na wakacje najchętniej wybieram Morze Śródziemne i grecką wyspę. 

Najpierw się uczyłam, potem skończyłam studia i to ja uczyłam. Potem znów się czegoś uczyłam, żeby później uczyć tego innych :). Zawsze z ludźmi, małymi i dużymi. Bardzo to lubiłam. 
W tym roku, 2019,  mija dokładnie 30 lat od kiedy świadomie weszłam na tzw. ścieżkę rozwoju osobistego. Od blisko 20. lat dość często tłumaczyłam symultanicznie szkolenia z tego  zakresu prowadzone przez anglojęzycznych nauczycieli, a od lat 10. w przytulnej samotności tłumaczę książki o duchowości oraz życiu świadomym. Nie jestem z wykształcenia tłumaczem, ale moje umiejętności, wiedza i doświadczenie pozwalają mi to z powodzeniem robić. 

Mam to szczęście, że mieszkam nad rzeką, a z okien mojego mieszkania oglądam przepiękne zachody słońca. I wschody, jeśli wstanę na czas. 

Ostatnio uprawiam "kuchnię kreatywną". Inspirując się przeróżnymi przepisami z kuchni vege i raw tworzę własne dania dając upust swoim fantazjom kulinarnym.

Bóg dał mi różne talenty, ale każdego po trochę, tylko tyle żebym mogła posmakować wielu rzeczy, ale nie musiała być "wybitną" w żadnej dziedzinie. I znając dobrze mój charakter, wiedział co robi. Dziękuję, Boże.


To tyle, bo przecież każdy z nas jest całym Światem, niemożliwym do opisania słowami. Można nas jedynie posmakować :) 

Dziękuję za odwiedziny. Kocham Cię. 
3 komentarze:

  1. Witaj Moni w blogowej rodzinie. Też Cię kocham, cieszę się że z wzajemnością!

    OdpowiedzUsuń
  2. Our estimators are on hand to discuss your particular job wants. Our professional staff might help you move your project easily through the design course of and on to delivery. We give attention to} prototypes to low-volume production and may do larger runs. All our components, from one – to one hundred – to 1,000+ are at all times delivered with production-quality end. With more than Boob Tape three a long time of expertise, we’ve achieved a rich set of certifications and supply high-touch attention and repair to every quote – and each job.

    OdpowiedzUsuń